Deprem Bölgesi Kurban Bağışı

“… Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin” (Hac 28)

Konya Yüksek Öğrenim Yaptırma Derneği olarak 25 yıllık kurban organizasyonu tecrübemizle bu yıl da deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın hizmetinizdeyiz. Kurban ibadetiniz usulüne uygun şekilde ve dernek görevlilerimizin nezaretinde gerçekleştiriyor, ve şahsınıza ait kurban videosunu size gönderiyoruz. Kesilen kurbanların etleri K.Maraş’ta depremzedelere ulaştırılacak, fotoğraflanarak sosyal medyada paylaşılacaktır. Bu organizasyon proje bazlıdır. Deprem bölgesine yöneliktir. Diğer yurt içi kurban bağışları için 0 507 199 13 95’ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Rabbimizin emri Hz. İbrahim (a.s) efendimizin sadakati ve Hz. İsmail’in teslimiyetini bize hatırlatan kurban ibadeti sosyal açıdan da barındırdığı rahmetler sebebiyle çok önemli bir ibadettir. Konya yurdu  50 yılı aşkın tecrübesi ve sizlerden aldığı güven ile kurban bağışı emanetlerinizi deprem bölgesine ulaştırıyor.

Kurban Bağışı

Kurban ibadet olmasının yanı sıra yardımlaşma kültürümüzün de etkisiyle veren ile alanın kardeş olduğu bağları güçlendiren yüzleri güldüren yardımlaşmayı da barındıran üzerinde tefekkür edilmesi gereken sonsuz bereketler barındıran bir ibadettir. Kurban bağışı faaliyetleri ile  bu kurban deprem bölgesindeki kardeşlerimizin sofralarında sıcak bir aş yüzlerde tebessüm olaya gidiyoruz. Konya yurdu derneği  aracılığıyla bölgedeki personelimiz ile kesilen kurbanlarınız deprem bölegsinde depremden etkilenen kardeşlerimize dağıtılmaktadır.

Deprem Bölgesi Kurban Bağışı 

 Türkiye  6 Şubat 2023’te Cumhuriyet tarihinde en çok can kaybına, yıkıma, acıya yol açan ve “asrın felaketi” olarak nitelenen depremleri peş peşe yaşadı, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli saat 04.17’de yaşanan 7,7 büyüklüğündeki ilk deprem ve bundan yaklaşık 9 saat sonra meydana gelen Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki ikinci depremin, 11 ilde 62 ilçe ve 10 bin 190 köyde yıkıma yol açtı. Konya yurdu derneği olarak depremin ilk gününden beri depremzede kardeşlerimizin yanında olaya gayret ettik, Kurban bağışı 2023 organizasyonumuzu da “Deprem bölgesi kurban bağışı” olarak düzenledik. Siz de bir kurban bağışı yaparak depremzede kardeşlerimizin sofrasında aş gönüllerinde huzur olun. Bir kurban bağışı bedeli 11.750 Tl’dir. Kurbanlar deprem bölgesinde videolu olarak kesilip tarafınıza kesim videoları iletilmektedir.

GEÇMİŞ KURBAN ORGANİZASYONLARIMIZ